Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Zmiana godziny wykładu

Informujemy słuchaczy GUTW, że wykład w dniu 16 kwietnia br. odbędzie się nie o godz. 16.00, a o 16.30.

Konkurs „15 lat Polski w Unii Europejskiej”

Przypominamy o konkursie organizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct — Katowice. Zaszły pewne zmiany w regulaminie (dotyczące kwestii ochrony danych osobowych). Wszelkie informacje, wraz z niezbędnym dla dokonania zgłoszenia formularzem oraz klauzulą dotyczącą RODO, znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Zajęcia wznowione

Od czwartku 11 kwietnia br. zajęcia dla słuchaczy GUTW będą się odbywały zgodnie z harmonogramem.

Zajęcia GUTW zawieszone

Informujemy o zawieszeniu zajęć na GUTW od 8 kwietnia br. do odwołania w zwiazku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli.

Przedstawienie „Quo vadis, Domine”

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego serdecznie zapraszają na przedstawienie słowno-muzyczne poświęcone pamięci Ojca św. Jana Pawła II pod tytułem „Quo vadis, Domine”, które odbędzie się w krypcie kościoła pod wezwaniem św. Antoniego w Chorzowie 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Uwaga — zmiany w godzinach zajęć

1. Na prośbę słuchaczy czwartkowe zajęcia Aktywny Senior odbywać się będą o godzinie 14.25, a nie — jak dotychczas — o godzinie 14.45. Zapraszamy!

2. W związku z małą frekwencją słuchaczy uczestniczących w zajęciach rekreacyjnych na basenie od dnia 1 marca br. zajęcia odbywać się będą tylko w godz. 16.00—17.00. Lista uczestników dostępna jest w Sekretariacie GUTW.

Podsumowanie działalności GUTW — styczeń/luty 2019

1. Noworoczne kolędowanie

14 stycznia 2019 r. Dyrekcja CKZiU, słuchacze oraz zaproszeni goście spotkali się na Noworocznym kolędowaniu. Kolejny już raz była to okazja do wspólnej zabawy, złożenia sobie życzeń noworocznych oraz wspólnego kolędowania.

► Zobacz zdjęcia

2. Wykład „Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia — 10 zasad zdrowego odżywiania”

Ewa Adamska sama o sobie mówi, że jest doradcą żywieniowym i psychodietetykiem z pasją. Podczas wykładu „Jak zdrowo się odżywiać po 60 roku życia — 10 zasad zdrowego odżywiania” dowiedzieliśmy się przede wszystkim tego, że zasady dotyczące zdrowego odżywiania wcale nie muszą nas ograniczać. O jedzeniu można mówić i słuchać „smacznie i z pasją”! I tak właśnie było.

► Zobacz zdjęcia

3. Wykład pt. „Serce — ekspert od zadań specjalnych”

Nasze kolejne spotkanie z panią dr Agnieszką Storch-Uczciwek i kolejna dawka ważnych informacji. Tym razem o sercu. Żadna pompa zbudowana przez człowieka nie jest tak niezawodna jak nasze serce. Może ono bić bez przerwy sto i więcej lat. Może zmienić tempo pracy na krótki czas, jeśli zajdzie taka konieczność — wtedy przyspiesza lub zwalnia. Biegnąc na autobus czy wchodząc po schodach zaczyna intensywniej pracować. Gdy nic się nie dzieje — uspokaja się. I tak powinno być.

Poznaliśmy odpowiedzi na takie pytania, jak: dlaczego serce pracuje bez przerwy? W jaki sposób badać pracę swojego serca? Jak nasze serce reaguje na wysiłek? Co zrobić, by serce było zdrowe jak najdłużej?

► Zobacz zdjęcia

4. Wykład „Podróż do Lwowa i na Kresy — z poezją i piosenką”

Danuta Skalska – dziennikarka i redaktorka, działaczka samorządowa i społeczna, prezes bytomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa, autorka i organizatorka Światowych Zjazdów Kresowian na Jasnej Górze... kobieta o wielkim sercu. Jej wykłady zawsze są wyjątkowe. Nie inaczej było 26 lutego podczas wykładu pt. „Podróż do Lwowa i na Kresy — z poezją i piosenką”.

► Zobacz zdjęcia