Konkurs fotograficzny

Szanowni Państwo

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym dla słuchaczy UTW z woj. śląskiego pt. „Piękna nasza Polska cała”.

Konkurs rozegrany zostanie w trzech kategoriach:

  1. architektura,
  2. przyroda/natura,
  3. pokolenie 50+ to My.

Finał konkursu, wernisaż nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2019 r.
w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1C.

Przesyłamy plakat i regulamin konkursu.

Pozdrawiamy
Organizatorzy

Podsumowanie działalności GUTW — listopad/grudzień 2018

1. Ogólne Zebranie Słuchaczy

20 listopada odbyło się Ogólne Zebranie Słuchaczy GUTW. Na spotkaniu tym przedstawiono propozycje kierunków działalności naszego Uniwersytetu, zatwierdzono sprawozdanie z działalności Samorządu Słuchaczy w latach 2016/17 i 2017/18 oraz dokonano wyboru nowych członków Samorządu Słuchaczy na kolejne dwa lata. W skład Samorządu Słuchaczy weszli: Irena Borkowska, Jolanta Kilka, Liliana Ptok, Andrzej Sodowski, Władysława Szczepanek-Szmajduch. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

2. „Polskie drogi do niepodległości”

20 listopada wysłuchaliśmy wykładu dr. Ryszarda Mozgla — Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, pt. „Polskie drogi do niepodległości”. Wykładowca przybliżył obecnym słuchaczom sytuację polityczną Europy na przełomie XIX i XX wieku, przyczyny wybuchu I wojny światowej i otwierające się w 1916 r. dla społeczeństwa polskiego nadzieje związane z utworzeniem państwa polskiego. Historyk opowiedział również o działaniach dwóch głównych obozów politycznych, na czele których stanęli Józef Piłsudski i Roman Dmowski.

► Zobacz zdjęcia

3. Samorząd Słuchaczy GUTW

W skład Samorządu Słuchaczy wybranego podczas Ogólnego Zebrania Słuchaczy weszli:

  • Władysława Szczepanek-Szmajduch — Przewodnicząca
  • Jolanta Kilka — Wiceprzewodnicząca
  • Andrzej Sodowski — Sekretarz
  • Irena Borkowska — Członek
  • Liliana Ptok — Członek

Gratulujemy!

Od lewej: Irena Borkowska, Władysława Szczepanek-Szmajduch, Jolanta Kilka, Liliana Ptok, Andrzej Sodowski.

4. „Bawaria – bajkowe zamki króla Ludwika II, Alpy i precle”

11 grudnia odbył się wykład Kierownika GUTW mgr. Michała Segeta. Wysłuchaliśmy wielu faktów i ciekawostek z życia Ludwika Bawarskiego, historycznych i geograficznych informacji o Bawarii oraz o znajdujących się tam bajkowych zamkach. Pełna humoru opowieść o wycieczce w ten urokliwy region była jednocześnie zachętą do jego odwiedzenia.

► Zobacz zdjęcia