Kontynuacja wykładu o stopach

Warsztaty „Stopy — lustro zdrowia i stylu życia”, będące kontynuacją wykładu dr Agnieszki Uczciwek-Storch z 9 stycznia, odbędą się 12 i 26 lutego 2018 o godz. 16:00 (miejsce warsztatów zostanie podane w późniejszym terminie). Chętnych zapraszamy do zapisywania się w sekretariacie lub telefonicznie. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Ważne zmiany w wykładach

Zaplanowany na 23 stycznia wykład pana mgr Dariusza Pietrka „Mity i fakty o sektach” odbędzie się 20 lutego o godzinie 16:00. W związku z powyższym 23 stycznia wykład pt. „Park Narodowy Wielkiego Kanionu i Park Narodowy Sekwoi — moja podróż do Stanów Zjednoczonych” wygłosi Kierownik GUTW — mgr Michał Seget. Serdecznie zapraszamy!

„Przystanek Niepodległość” w katowickim IPN

Centrum Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na cykl historyczny „Przystanek Niepodległość”, w ramach którego 22 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się prelekcja prof. Włodzimierza Sulei pt. „Socjalistyczna irredenta — koncepcja dążenia do niepodległości”. Wstęp wolny! Szczegóły na stronie IPN.

 

 

 

 

Czy obawiać się testamentu?

Pan Piotr Seget na wykładzie 19 grudnia 2017 r. w przystępny sposób wyjaśniał reguły, zasady, procedury związane z pisaniem testamentu. Jego wykład: „Testament. Czy należy się go obawiać?” spotkał się z wielkim zainteresowaniem i wywołał wiele pytań.

Zobacz zdjęcia

Wykład o Indiach

5 grudnia 2017 pan Włodzimierz Musiał zabrał uczestników w wirtualną podróż do Indii, które zna i kocha od lat. Jego wykład pod tytułem „Odkrywanie kulturowych skarbów Indii” był wstępem do kolejnych opowieści...

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

21 listopada 2017 odbyło się spotkanie pod hasłem „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” z pisarką Jolantą Szwalbe. Pani Jolanta jest autorką siedmiu inspirujących antologii. Podczas swojego wykładu opowiadała o dokonaniach, cytowała myśli i sentencje wielu znanych myślicieli, pisarzy, ludzi kultury i nauki. Celem spotkania było pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, zachęcenie do pokonywania przeciwności losu, nie oglądania się w przeszłość, ale patrzenia w przyszłość z uśmiechem, radością i pogodą ducha. Skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej znaleźć dobre strony i na nich się skupić.

Zobacz zdjęcia

Filmik z zajęć „Aktywny Senior”